işyeri dekorasyonu neye göre yapılır

işyeri dekorasyonu neye göre yapılır, iş yeri insanların ikinci evi gibidir. Bu yüzden yapılan iş kadar iş yerini dekorasyonu da oldukça önem taşır. Hem çalışanlar için hem hitap edilen müşteri için hem de iş yerinin patronu veya yöneticileri düşünülerek işyeri dekorasyonu yapılırken dikkat edilmelidir.

İş yeri Dekorasyonu Neye Göre Yapılır?

Çalışanları motive edici, pratik, zamandan tasarruf etmeyi sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Karmaşık olmayan iş yerinde rahat hareket etmek sağlanmalıdır. Ayrıca çalışanları işyerini benimsemesi için bazı ayrıntılarda onlarında gerekirse fikirleri alınmalı ve dikkate alınarak dekore edilmelidir. Sandalyeler ergonomik yapıda ve sağlam olmalıdır ofis içinde hareket kolaylığı sağlamalıdır.

Masalar ise işin niteliğine uygun büyüklükte olmalıdır karışıklıklar engellenmelidir. En çok ihtiyaç duyulan şeyler en yakında olmalıdır. Renk seçimi de tabi ki çok önemlidir. Duvarlar koyu renk seçilmemelidir, çalışanları olumsuz etkileyebilir. Çok abartılı tasarımlar bulunmamalıdır, sade ve şık göze güzel görünen objelerden dekorasyon yapılırken faydalanmak mümkündür. Çalışanları ve müşterilerin sürekli dikkatini çekecek dekorasyon araçları kullanılmamalıdır, aksi halde iş konusunun önüne geçmiş olur.

Ofisin aydınlatılmasına özen gösterilmedir. Çok aşırı aydınlık hem gözlere zarar verir hem çalışmayı olumsuz etkiler. Loş bir ışıkta uyku gelmesine neden olabilir ve gözleri yorar. Orta standartlarda bir ışık uygun olur. İşyerinde bulunan herkesin ışıktan faydalanabilmesi gerekir. Kanepe konulması gerekiyorsa bunlarında modern görüntüde olması ayrıca çok sert veya çok yumuşak olmaması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir