Küçük ev dekorasyonlarında eşya seçimi nasıl yapılır

Küçük ev dekorasyonlarında eşya seçimi nasıl yapılır eski dönemlerdeki gibi geniş ailelerin, bir arada yaşayan kalabalık aile bireylerinin barındığı çok odalı büyük evler artık yok denecek kadar azdır. Çünkü artık çekirdek aileler için tasarlanan küçük evler inşa edilmektedir. Özellikle metropol kentlerde çok katlı ve daire sayısı fazla, metrekaresi küçük konutlar yapılmaktadır.

Küçük evlerde oturmak durumunda kalan bireyler, bulundukları bu dar mekânları pekâlâ daha geniş ve ferah göstererek şık ve kullanışlı bir hale getirebilir, yaşamlarını kolaylaştıracak küçük detaylarla formül bulabilirler.

küçük ev dekorasyonu fikirleri

Küçük ev dekorasyonlarında eşya seçimi nasıl yapılır?

– Eşya seçiminde daha küçük ebatlarda üretilmiş mobilyalar seçmek, fonksiyonlu mobilyalar tercih etmek yani; bazalı yatak, sandıklı çekyat veya kanepe, ranza, sandıklı puf, çekmecesi bol sehpa, açılıp kapanabilen masa ve sandalyeler, üst üste istiflenebilen tabureler, küçük köşe takımları gibi eşyalar almak gerekir.

– İrili ufaklı dolap ve konsollar yerine duvardan duvara veya yerden tavana sabit dolaplar

– Makrome gibi asılı raflar veya duvara sabit raflar tercih edilmelidir.

– Duvarların badana rengi ile perde ve diğer döşemelerin uyum içinde ve açık renklerden tercih edilmesi gerekmektedir.

– Olmazsa olmaz denilen demirbaş eşyalar dışında gereksiz eşya bulundurmamak da çok önemlidir.

Ayrıca aydınlatma sistemi, ortamın ferah görünmesinde büyük etkendir.  Geniş aynalar, aydınlık yansıtan stor tüller de büyük önem taşımaktadır. Kısaca; dekorasyonda bu detaylara dikkat edilmesi durumunda konforlu ferah ve rahat yaşanabilir mekânlar oluşturulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir