Küçük evler için dekorasyon ürünleri nasıl seçilir

Küçük evler için dekorasyon ürünleri nasıl seçilir günümüzde çok katlı binaların, daire sayısı fazla ve metrekaresi dar dairelerin inşa edildiği, çekirdek ailelerin yaşayabileceği konutlar yapılarak satışa sunulmaktadır. Dolayısı ile bu konutların dekorasyonu tasarlanırken hem yerden kazanmak, hem de ferah bir konfor yakalamak için çözümler bulmak gerekir.

Küçük evler için dekorasyon ürünleri nasıl seçilir?

Öncelikle ebatları dar mobilyalar seçilmeli, gereksiz eşyaları atarak en gerekli mobilyaları bulundurmalıdır. Ayrıca mobilya ve perdelerin açık renkli olmasına dikkat etmelidir. Gereksiz konsol ve dolaplar yerine yerden tavana kadar sabit dolap tercih edilmelidir.

Küçük evler için dekorasyon ürünleri nasıl seçilirMobilyaların ebatlarının küçüklüğü yanında çok amaçlı ve fonksiyonlu olmasına da özen gösterilmelidir. Örneğin bazalı yatak, ranza, sandıklı sehpa ve kanepe, açılıp kapanabilen masa ve sandalyeler, iç içe giren zigon sehpa ve tabureler gibi eşyalar seçmelidir. Yer döşemelerinden duvar döşemelerine açık renk olması gerekmektedir. Duvar badana rengi açık renk tercih edilmelidir.

Gereksiz ve abartılı aksesuarlardan kaçınılmalı az ve öz biblo türü objeler bulundurmalıdır. Pencerelerden ışığı ok alması sağlanmalı ışık geçiren tül ve perdeler kullanılmalıdır. Ortamı geniş, ferah ve aydınlık göstermek için büyük aynalara dekorasyonda yer vermek de çok önemlidir.

Tüm bu detaylara dikkat edildiğinde son derece küçük konutlarda bile ferah, aydınlık ve konforlu ortamlar yaratılabilmektedir. Aksi taktirde sıkıcı, karanlık, dar ve rahat hareket edilemeyen konutlarda konforsuz bir yaşam sürmek durumunda kalınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir