Lüks mutfak dekorasyon modelleri

Lüks mutfak dekorasyon modelleri mutfak dekorasyonun da her bütçeye göre mutfak dolapları bulunmaktadır. En düşük bütçeden başlayıp oldukça yüksek fiyatları içeren mutfak dekorasyonuna kadar çıkmaktadır. Her zevke ve tarza hitap etmektedir. Büyük mutfaklarda, küçük mutfaklara göre daha kolay ve rahat bir şekilde dekorasyon fikirleri uygulanmaktadır. Dar ve küçük mutfaklarda kullanılabilecek dekorlar sınırlıyken, geniş ve büyük mutfaklarda kullanılabilecek fikirler sınırsız olmaktadır.

modern mutfak dekorasyon fikirleri

Mutfaklardaki Lüks Seçimler:

Lüks mutfak dekorasyon modelleri için genellikle en yeni modeller ve ürünler tercih edilmektedir. Mutfak dolapları, evye, tezgâh gibi ürünler en dikkat çekici şekilde seçilmektedir. Kullanılan renkler arasında mor, kırmızı, kemik rengi, fuşya, bordo, mint yeşili ve beyaz tercih edilmektedir. Evye seçiminde ise çok fonksiyonlu olanlar oldukça kullanışlı olmaktadır. Beyaz eşyalar mutfak dolaplarının renk uyumunu olumsuz yönde etkileyeceğinden ankastre ürünler ile mutfak dolapları tamamlanmaktadır.

Fayanslarda genellikle beyaz ve siyah gibi ana renkler seçilerek her ürünle kombinleme yapılmaktadır. Dolap kulplarında uzun metal kulplar seçilerek görsel yönden şıklık kazanılmaktadır. Ada mutfak ta lüks mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Bu tarz mutfakların olmazsa olmazları arasında ise aydınlatma bulunmaktadır. Mutfağın lüks ve şıklığını gösterecek en önemli etkenlerden biriside aydınlatma olmaktadır. Spot ışık ve led ışıkların fazlaca tercih edildiği görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir