Avangard yatak odası modelleri

Avangard yatak odası modelleri modern ya da vintage gibi beğenilen trendlerden biridir. Aslında Avangart Fransızca sözcük anlamı ise ‘öncü asker’ demektir. Bu terim daha sonra sosyo-kültürel alanda kullanılmaya başlanmış ve zamanla iş hayatında da tercih edilen bir kavram haline gelmiştir. Avangarttan amaçlanan ise mevcut tasarımsal yapıyı değiştirmeyi hedef almasıdır. Özellikle sanat alanında çok tutulmuştur. Tasarım sektörü de bundan etkilenmiş ve dekorasyon ürünlerinde bir avangard modası başlamıştır.

Avangard yatak odası modelleri

Günümüzdeki Avangard Konseptler:

Günümüzde ise iki ayrı konseptte avangard ürünler olarak ele alınabilir. İlk konsept modern görünümün ötesinde başka bir stile öncülük etmektir. Diğerini ise eskinin izlerini çağdaş normlara uygun biçimde yeniden ortaya koymak olarak düşünebiliriz. Mobilya sanatında da avangardın çok ilginç örneklerini görebiliriz. Ancak yeninin farklılaştırılması değil de, daha çok eskinin yeni bir çağdaş sentezle sunulması olarak tasarımlar ortaya çıkarılmaktadır.

Avangard yatak odası

Avangard yatak odası modelleri de bu rüzgârdan etkilenmiştir. Bu yatak odalarının özelliği herkesin kişisel zevkine uygun ürünlerin sunulmasıdır. Ayrıca avangard yatak odası ürünlerinde gösterişten kaçınılır. Bu durum avangart olmasının temel özelliğidir. Bir gösteriş aranacaksa, eskinin modern çizgilerle buluşmasının yarattığı yeni havada aranmalıdır. Avangart mobilyayla yatak ve oturma odası takımlarınız gösterişten uzak olduğu gibi gereken şıklığı da sunar. Avangard yatak odası takımı karyola, iki komodin, şifonyer ve bir gardıroptan meydana gelir. Karyola bazalı olup, gardırop ise kapakları binlerce açıp kapamaya dayanıklı şekilde üretilmiştir.

avangard yatak odası takımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir