Küçük mutfak dekorasyon modelleri

Küçük mutfak dekorasyon modelleri dar alanları görsel malzemelerle hem ferah hem de kullanışlı mekanlara dönüştürmek etkili dekorasyon malzemeleri ile mümkündür. Özellikle mutfaklar, sıklıkla vakit geçirilen evin belki de en önemli mekânıdır.

Küçük mutfaklarda öncelikle temel ihtiyaç ürünleri için yer ayrıldıktan sonra bir düzenlemeye gidilmesi önem taşımaktadır. Buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak, fırın ve davlumbaz cihazlarını uygun olarak yerleştirdikten sonra, çekmeceli ve kapaklı modüler dolapların yerleşimi önem kazanmaktadır.

Küçük Mutfak Dekorasyon Modelleri:

-Mutfak kare ise buzdolabı ve bulaşık makinesi ekipmanları karşılıklı konulmalı, balkon karşısındaki köşeye küçük bir köşe koltuk masa takımı yerleştirilmelidir.

-Mutfak dikdörtgen ise, buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın grubu mutfağın uzun tarafına tek sıra yerleştirilmeli ve karşısındaki duvara dikdörtgen küçük bir masa ve sandalyeler yerleştirilerek optimum kullanım sağlamalıdır.

-Mutfak içerisindeki kolon ve kirişler değerlendirilmeli, kiriş altlarına açık raflı modüller konularak verimli bir kullanım sağlanmalıdır.

-Mutfak dolapları açık renk seçilmeli, koyu ve desenli renklerden kaçınılmalıdır.

-Duvar rengi ve halı tercihi de düz sade ve açık renklerden seçilmeli, tezgâh üzerinde karmaşa yaratacak mutfak el aletleri, çeşitli objeler, süslerden kaçınılmalıdır. Bu tür uygulamalar, zaten dar olan ortamı daha da kasvetli, karmaşık ve sıkıcı hale getirecektir.

-Duvarlarda geniş ayna, derinliği olan sade resimle kullanılabilir. Bu şekilde daha ferah bir ortam yakalanacaktır.

-Ortamın ışıklandırma tekniği de önemlidir. Güneş almayan mutfakların led aydınlatmalarla belli yerlerde aydınlatılması gözü yormayan hoş bir ambiyans yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir