Dekorasyonda banyo için seramik tavsiyeleri

Dekorasyonda banyo için seramik tavsiyeleri seramik ev dekorasyonunda en çok tercih edilen malzemelerden birisi konumundadır. Önceleri sadece banyo ve tuvalet dizaynında kullanılsa da günümüzde hemen hemen bütün evde kullanır bir hale gelmiştir. Seramik seçerken dikkat edilecek temel unsur evin hangi bölmesi için kullanacağınızdır. Mutfakta çok şık duran bir ürün salonunuzda sırıtabilir.

banyo için seramik tavsiyeleri

Banyo Seramiği Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeli:

Banyo ve tuvaletler bol suyun olduğu ortamlardır. Bu bölmelerin ruhuna uygun seramik rengi mavidir. Özellikle banyoda kullanılacak olan turkuaz ya da açık mavi/yeşil renkler okyanus görünümü sunarak eşsiz bir banyo ortamı yaratır. Banyo ve tuvaletlerde kullanılacak döşemeler çoğunlukla tabanı ve tüm duvarı kaplayacak şekilde tasarlanır, (tavanın da seramikle kaplanması hoş bir görünüm yaratsa da bazı güvenlik problemlerine sebep olabilir) ve suyun homojenize halini simgelemesi için tek renk ve minimal desenler tercih edilir.

Fayans parçaları birleştiğinde bir şekli oluşturacak şekilde değil, her biri ayrı ayrı küçük desenler şeklinde olmalıdır. Aksi halde banyonun bütünlüğünü bozulacak ve seramikler üzerindeki büyük şekil banyonun dekorasyonunu baskılayacaktır.

banyo seramikleri

Mavi ve yeşil tonlar yaygın olmasına rağmen banyonuzda mermer kullanımı ağırlıktaysa dekorasyonda banyo için seramik tavsiyeleri tamamen değişecektir. Özellikle Osmanlı hamamı tarzında mermer ve tunç kullanılarak tasarlanan banyolarda baskın renk olan beyaz – kahverengi karışımına uygun davranılmalıdır. Bu tip banyolarda açık kahverengi ve geleneksel motiflere sahip seramikler tercih edilebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir