klasik ev dekorasyon örnekleri

Klasik ev dekorasyon örnekleri ev tasarımları kültürden kültüre değişiklik gösterir. Yemek kültürüne son derece önem veren Türklerde mutfak büyük bir alana yayılmıştır, mutfak masası evin diğer mobilyalarından daha fazla öneme sahiptir. Misafir göz önünde bulundurularak ailenin ihtiyacından daha büyük alınır. Ancak fast food kavramının yerleştiği Amerikanlarda ise tamamen tersi bir durum söz konusudur. Mutfak bazen sadece atıştırmalık bir alan olarak bulunur bazen de hiç bulunmaz. Misafir odası kavramı da yine batı kültüründe fazla yaygınlaşmış bir kavram değildir.

klasik ev dekorasyon örnekleri

Ev Dekorasyonunu Kültürler Belirliyor:

Türk tipi klasik ev dekorasyon örnekleri denilince akla ilk gelen kavram “şark köşesidir”. Yerden çok fazla yüksek olmayan minder, yastık gibi eşyalar kullanılarak tasarlanan bu köşeler genellikle U şeklinde oluyorlar. Bu tarz tasarım herkesin birbirini görmesini ve Türk kültüründe son derece önemli olan sohbet kavramının daha kolay icra edilmesini sağıyor.

klasik ev dekorasyon modelleri

Yine Türk tipi dekorasyonda salonlarda çoğunlukla masa veya sehpa bulunur, bunun sebebi ise birlikte yeme içme kavramlarına son derece önem atfetmemizdir. İnsanlar konuşurken bu masaların üzerinde devamlı atıştırmalık bir şeyler bulunur.

klasik ev dekorasyonu

Batı tipi ev dekorasyonu yine kendi kültürlerinin etkisi altındadır. Avrupa tasarımlarında, evin yaşam alanında ziyade konaklama bölgesi addedilmesi sebebiyle genellikle minimal yaklaşım söz konusudur. Küçük mobilyaların kullanıldığı evlerde kahverengi, beyaz gibi sade renkler tercih edilir. Halı ve örtünün fazla kullanılmadığı bu tasarımlarda ahşap motifler baskındır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir