klasik salon dekorasyonu

Klasik salon dekorasyonu annelerimiz her zaman evin bir mekânın da değişlik yapsalar dahi klasik birkaç parça bırakarak kendilerini evinde hissetmek istemektedirler. Misafirlerin ağırlanması için hazır tutulan salonlar da klasikliğinde ön plan da tutulduğu bilinmektedir.

Klasik Salonlar:

Alışılmış dekorasyonların yanı sıra modern mobilyalar, büyük bir avize, antika parçalar ve evin gelinliği olan değişik perde seçenekleri ile klasik salon dekorasyonu yaparak evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Genellikle klasik çizgi de yapılacak dekorasyonlar da bakır, kahverengi ve kahve tonları, kırık beyaz, fildişi, krem, bordo ve taba renkleri ön plana çıkmaktadır. Evin geniş ve ferah görünmesi, oturma alanının daraltılmaması için beyaz ve krem tonları tercih edilmelidir. Ayrıca küçük desenlere sahip duvar kâğıtları ile beraber antika parçaların birlikteliği klasik modern bir hava yaratmaktadır.

Mobilyaların ortasına büyük bir sehpa ve büyük kanepe arkasındaki duvara yağlı boya büyük bir tablo yerleştirilmelidir. Parlak detayları bulunan mobilyalar ile dekorasyon yaparken aksesuarların daha sade tercih edilmesi gerekmektedir. Şamdanlar ve orta sehpa tabağı ile şık bir görünüm elde edilebilir.

Düz perdeler ile mobilyalar ile uyumlu fonlar perde kuşakları ile klasik görünüme ulaştırılmaktadır. Salonda klasikliğin diğer bir göstergesi de yemek odası takımı ile beraber koltuk takımlarının mesafeli olarak aynı alan da kullanılmasıdır. Konsol, büfe, masa ve sandalyeleri ile farklı bir alan yaratacağınız mekân gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir