Yatak odalarında yer tasarrufu nasıl sağlanır

Yatak odalarında yer tasarrufu nasıl sağlanır, yatak odaları ev tasarımlarında her zaman en fazla üzerinde durulan bölge olmuştur. Birçok özel anın yaşandığı bu odalar aynı zamanda uzun vakitlerin geçirildiği yaşam alanları olduğu için dekorasyonlarında insanların bu kadar titiz olmaları son derece olağandır. Çift kişilik yatağın büyük hacmi göz önünde bulundurulduğunda yatak odalarında genellikle yer problemi yaşanır. Ancak doğru yaklaşımlarla ve doğru ürünlerin tercih edilmesiyle bu yer sorunu çok rahat aşılabilecek bir problemdir.

Yatak odalarında yer tasarrufu nasıl sağlanır sorusunun birçok alternatif cevabı bulunur. Yatak odanızın şu anki konumunu göz önünde bulundurduğunuzda odanızın dikey eksen yerine yatay eksende yerleştirildiğini anlayacaksınız. Daha da açacak olursak; yatağınız kısa boylu olmasına rağmen son derece geniştir yani fazla yer kaplar, odada bulunan dolapların birçoğu sizin boyunuzdan daha küçüktür dolayısıyla yeterli hacmi sağlayabilmek için dolaplarınız geniş olarak tasarlanmıştır bu da fazladan yer kaplamasına sebep olur.

Belki de odada bulunan bir vazoyu ya da çiçeği sergilemek için fazladan küçük bir sehpa bulunduruyorsunuz. Yer problemine yer açan bu sorunların üstesinden gelmek için mobilyalarınızı değiştirirken yatay eksenli değil de dikey eksenli ürünleri tercih edin. Yani 5 metre kare alan kaplayan 1,5 metre boyundaki bir dolap yerine 3 metre kare alan kaplayan 2,5 metre boyunda bir dolap almanız size 2 metrekarelik bir tasarruf sağlayacaktır.

Odanızda vazo gibi sergi eşyaları için ekstra masalar kullanmak yerine bu eşyalarınızı çekmecelerin ya da ayna kaidelerinin üstünde sergileyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir